Na samém konci Václavského náměsti najdete dvě pobočky italských restaurací Pizza Coloseum, přičemž dnes se budu věnovat té v Paláci Koruna, která je možná méně známější než ta v nedaleké pasáži Myslbek.

AKTUALIZACE 11.7.2017: Dětský koutek prošel rekonstrukcí (nová podlaha i tapeta) a změnil se dost i přístup personálu, za nás super změna!

Na základě mnoha reakcí, ať už od maminek s dětmi nebo bezdětných přátel, jejichž názory se podstatně lišily, jsem se rozhodla, že si udělám obrázek sama a vyrazila jsem sem minulý týden se synem na oběd spojený s následnou procházku po zasněžené Praze.

Václavské náměstí 1/846, Praha 1, 110 00
+420 222 242 286
web, email

Vzhledem k tomu, že se jedná o podnik v centru s placenými parkovacími zónami, je lepší sem vyrazit MHD – Můstek (linka A i B) nebo Muzeum (linka C), přičemž z obou stanic se s kočárkem dostanete výtahy. Tento podnik nemá samostatný vchod z ulice, jak je tomu u většiny podniků, je ale potřeba projít pasáží Paláce Koruna do 1. patra (buďto eskalátory nebo výtahem u obchodu Desigual).

U vstupu do restaurace vás přívítá obsluha, která vás na základě vašich požadavků usadí. Vzhledem k tomu, že je celý podnik velmi prostorný, nepřipadala jsem si tu, že se bych s kočárkem překážela. Při průchodu restaurací si pak nelze nevšimnout krásného výhledu na spodní část Václavského náměstí, na který podnik láká zejména turisty. Pokud máte štěstí, mají děti na chvilku o zábavu postaráno od místního kouzelníka s bublinami stojícího pod okny, na nějž je při pohledu z 1. patra pěkný výhled.

Co vás ale u vchodu (jako nekuřáky) celkem otráví je průchod kuřáckou částí, která vlastně ani není pořádně oddělená zdí, takže i v nekuřácké části k vám občas zavane cigaretový kouř, což zvláště při návštěvě s dítětem může leckomu vadit, o to víc, když se restaurace pyšní jako „baby friendly“ podnik. 🙁

img_9413.jpg

Pokud jste nikdy v restauracích Pizza Closeum nebyli, pak je potřeba před návštěvou počítat s tím, že tu zaplatíte tzv. couvert, ve kterém je zpoplatněné čerstvé pečivo s bylinkovým máslem (aktuální cena 15,- za osobu). Každý nechť si na to udělá svůj názor, ale já jsem byla za tuto službu nakonec ráda, protože při čekání na obsluhu se předkrm celkem hodil (jak pro mne, tak pro prcka, kterému se ještě nestačil ve vodní lázni ohřát oběd). Při mé návštěvě obsluha působila mile a úsměvavě, ale po chvilce mi přišlo, že kolem chodilo spoustu číšníků a nás si dlouhou dobu nikdo nevšímal, což by v restauraci tohoto typu být nemělo. 🙁

Tento podnik bych zařadila mezi ty luxusnější, protože pokud sem nezavítáte v týdnu na denní menu, trošku si připlatíte – pro představu:

„trojka“ koly ……. 55,-
ledový čaj ……. 59,-
„dvojka“ džusu ……. 45,-
malé točené pivo ……. 45,-

pizza ze stálého jídelního lístku od 159,-
zmrzlinový pohár od 99,-

Na druhou stranu mi mile překvapilo, že denní menu tu mají až do 15:00, což se (kort v zimě) při procházce centrem Prahy hodí. Menu je po celý týden stejné (výjimku tvoří polévky). Týdenní menu většinou obsahuje dvě pizzy, dvoje těstoviny, jedno jídlo s rybou, druhé jídlo s masem a salát. Kuchyně je tu opravdu skvělá a moc jsem si pochutnala! 🙂

img_9377.jpg

Předkrm (pečivo a bylinkové máslo)

img_9388.jpg

Šunková pizza s Kofolou

img_9403.jpg

Cappuccino

Ledová káva se zmrzlinou 

A nakonec důležité informace pro maminky!!!

V nekuřácké části se nachází menší dětský koutek, ve kterém najdete, jak hračky pro menši děti, tak i stoleček s pastelkami a omalovánky pro ty větší. Pizza Coloseum se totiž pyšní dětskou značkou KIDS COLOSEUM, která zaručuje přítomnost dětského koutku v každé pobočce! Pokud si zakoupíte jídlo za stálého jídelního lístku, pak mají vaše děti nárok na dětské jídlo ZDARMA (zatím nevyzkoušeno, protože je náš syn na dětské jídlo v restauraci ještě malý). Čtvrtletně se tu pak vaše ratolesti mohou těšit na dětský časopis, ve kterém najdou několik her, soutěží a omalovánek.

img_9392.jpg

Dětský koutek před rekonstrukcí a níže s novou tapetou.

Pro nejmenší tu najdete i přebalovací pultík, který je umístěný na uzamykacím WC pro invalidy. ODZKOUŠENO – vejdete se sem i s větším kočárkem!

0f97cb39-e6f9-4c1e-b142-1682ab702330.jpg

Je možné nechat si tu uspořádat i dětskou narozeninovou oslavu spolu s dortem na přání, dětským šampaňským a zábavou s animátorkou. V Pizza Coloseum na Vysočanech jsou pak připraveny každou neděli dětské animační programy (např. malování na obličej nebo tvarování balonků), a to vždy 2x denně.

img_9412.jpg

P.S. V restauraci je možné si za 99,- pořídit jejich věrnostní kartu, se kterou budete mít při další návštěvě minimálně 5% slevu za celkovou útratu a neplatíte za couvert.

 

 

Pizza Coloseum Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

2 Comments

  1. Ahoj, dětské animační programy dělají i v Průhonicích, jako lepší něco než nic, ale je to jen slečna, která maluje na obličej a děti stojí frontu na malování. … Vyzkoušeli jsme jednou a už tam nepůjdeme, ikdyž jsou děti zdarma, stejně to s pitím vyjde docela draze, obsluha je pomalejší, parmezán jsme si museli vyžádat a donesli ho až když jsme měli jídlo vychladlé.

    1. Ahoj, děkuji za informaci. 🙂 Byli jsme tam na loni na obědě, ale to byl syn ještě mrňous, tak jsme v dětském koutku nebyli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *