První velký pátek jako státní svátek, pojďte si ho spolu s dětmi užít a inspirujte se velikonočními tipy na prodloužený víkend. Déšť by měl zkazit pouze dnešní den a zbytek velikonočních svátků by měl být teplý a slunečný. 😉

Bohatou pomlázku a klidné svátky! 🐣

Výstava Titanic (Praha)

Do konce června se v pražských letňanech můžete přenést v čase do počátku 20. století, tedy do doby plavby osudové lodi Titanic. U vstupu obdržíte místo vstupenky palubní lístek se jménem konkrétního člověka, který se na Titaniku ve skutečnosti plavil. Na celé výstavě si můžete prohlédnout nejenom dobový nábytek nebo porcelán, ale i osobní věci cestujících či jednotlivé repliky kajut a dalších místností. Ve všední dny je vstupné pro děti ve věku 6-15 let 200,-, pro studenty 250,- a pro dospělé za 300,- (o víkendu o 50,- navíc). Nejvýhodněji vás vyjde rodinné vstupné, kdy za 2 dospělé a 3 děti zaplatíte 800,- (o víkendu o 100,- víc).

 

Výstava Jiřího Trnky (Praha)

Unikátní výstava ilustrátora pohádkových Broučků je k vidění na Chvalském zámku v pražských Horních Počernicích až do 15. května 2016. Můžete se těšit na nespočet loutek, ilustrací a grafik, ale třeba i na dobový kinoautomat s promítáním ukázek filmů právě Jiřího Trnky. Rodinné vstupné činí 260,-, plné vstupné 100,- a dětské 50,-.

 

Parním vlakem na hrad Křivoklát (Praha)

Z pražského smíchovského nádraží můžete o velikonočním víkendu vyrazit historickou parní lokomotivou na hrad Křivoklát, kde je pro děti připraven program z dob Jana Lucemburského. Jízdenky lze zakoupit na vlakovém nádraží v Braníku a na Masarykově nádraží. Vlak vyjíždí v sobotu i v neděli vždy v 9:40 ze Smíchova a zpět do Prahy odjíždí vlak v 15:30. Jednosměrná jízdenka za 240,-, obousměrná pro dospělé 280,- a pro děti za 140,-, rodinné jízdné pak za 570,-. 

 

Exkurze na letišti (Praha)

Na Velikonoční pondělí můžete od 11:00 a 13:00 zavítat na zajímavou leteckou exkurzi na Letiště Václava Havla, kde si projdete nejprve bezpečnostní kontrolou a pak už se můžete 2 hodiny kochat létáním i samotnými letadly zblízka. Na exkurzi je potřeba se ale předem objednat prostřednictvím online formuláře na webu letiště, pak už stačí dorazit v dohodnutý čas na parkoviště před Terminálem 3. Plné vstupné činí 180,-, dětské/studentské 90,- a rodinné vstupné pak 400,-.

 

Parním vlakem po trati Kolínské řepařské drážky (Kolín)

V Kolíně si můžete víkend zpříjemnit jízdou po úzké trati řepařské dračky spojenou s návštěvou muzea. První jízda začíná v 10:00 a poslední končí v 16:00. Rodinné vstupné stojí 250,-, dospělí to mají za 70,- a děti za 50,-.

 

Velikonoce na hradě (Červený Újezd)

Sobota bude na Hradě Červený Újezd ve znamení Velikonoc. Od 11:00 tu bude pro děti připravena velikonoční dílna, ve které si mohou zahrát různé hry, ozdobit si perníčky nebo vytvořit origami z papíru. V místní krčmě bude připraveno tématické menu. Vstupné je 80,- a zahrnuje i vstup do skanzenu.

 

Velikonoce na hradě (Český Šternberk)

Od soboty do pondělí si můžete přimenout význam a tradice Velikonoc na hradě Český Šternberk. Celá prohlídka je provázána s Velikonoci tématickým příběhem. Vstupné pro rodinu za 350,-, dospělí za 125,- a děti za 65,-.

 

Velikonoční rytířské slavnosti (Okoř)

O sváteční neděli můžete vyrazit na prohlídku hradu Okoř, kde si užijete historický šerm, dobové tance i velikonoční trhy. Vstupné je zdarma.

 

Netradiční Velikonoce v iQlandii (Liberec)

Speciální vědecké představení na vás čeká v liberecké iQlandii, kde se mohou děti navíc zúčastnit velikonoční hry o zajímavé ceny. V rámci představení uvidíte levitující a bouchající kraslice, objevíte tajemství mikrosvěta a pokocháte se stovkami interaktivních exponátů. Vstupné pro rodinu je za 630,-, pro děti 140,- a pro dospělé 230,-.

 

Velikonoční maskiáda (Špindlerův Mlýn)

Během víkendu se ve Špindlerově Mlýně koná velikonoční maskiáda, neboli pomlázka na sněhu spolu s jarním lyžováním. Na náměstí bude probíhat hlavní program, ve kterém se můžete těšit na bublinkové představení, vystoupení několika hudební kapel, divadelní představení a živá medvíďata. Vstupné je zdarma. 🙂

 

Pokud máte tip, který jste tu nenašli a chtěli by jste se o něj podělit s dalšími maminkami, napište jej do komentářů pod tento článek.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *