Konec pracovního týdne byl ve znamení krásného slunečného počasí, které bude pokračovat i o víkendu. Užijte si víkend podle svých představ a načerpejte energii, která vás pozitivně nabije do dalšího týdne. Nezapomeňte ale v neděli na své maminky, které slaví svátek. Zkuste je potěšit maličkostí, protože ta většinou udělá největší radost po tom, že si na ně v jejich den vzpomenete! 😉

Den otevřených dveří – Černínský palác, Poslanecká sněmovna a Lichtenštejnský palác (Praha)

Do Černínského paláce můžete zdarma zavítat tuto sobotu od 7:00 do 15:00 a uvidíte tu mimojiné i skleněné exponáty inspirované dobou Karla IV. Bohužel vás sem ale s kočárkem z bezpečnostních důvodů nepustí. 🙁

V neděli se můžete zase vydat na prohlídku reprezentačních sálů a zasedacích místností do Parlamentu ČR, kde je v rámci státního svátku vstupné také zdarma. Od 9:00 do 16:00 se od průvodce dozvíte spoustu zajímavých informací během hodinové prohlídky.

V neděli se (teprve potřetí v historii) také můžete vydat do Lichtenštejnského paláce, který bude přístupný od 10:00 do 16:00. 

 

Den matek v OC (Europark Štěrboholy)

Odpoledne pro maminky v obchodním centrum Štěrboholy nabízí aranžování živých květin, tvoření z marcipánu, líčení a poradenství, výstavu orchidejí a nakonec se mohou maminky zvěčnit se svými dětmi v přilehlém fotokoutku. Navíc po celý víkend je možné využít 20% slevu na ženské romáy v knihkupectví Neoluxor.

 

Večerníčkový pohádkový les (Podmokly)

V sobotu po obědě vyražte s dětmi (doporučený věk minimálně 2 roky) za dobrodružstvím za jejich oblíbenými večerníčkovými postavičkami. Čeká tu na vás dvoukilometrová trasa lesem, kde postupně můžete potkat Makovou panenku, Křemílka a Vochomůrku nebo Macha a Šebestou, u kterých budete plnit nejrůznější úkoly. Na samém konci najdete bájný keltský poklad. Vstupné činí 50,- Kč.

 

Velký svět techniky (Ostrava)

Po celý víkend si můžete v Ostravě užít ve znamení přírodních a technických záhad. Tatínci mohou vyrazit s většími dětmi naříklad  do badatelny, vědeckou ohnivou show, do továrny nápadů nebo na gyroskop. Mezitím se maminky s menšími dětmi v kočárku naučí, jak při procházce s kočárkem udělat něco i pro svoje zdraví. Dospělé/dětské vstupné je za 190,-/130,- a rodinné vstupné činí 520,-.

 

Létání s draky (Jihlava)

Letošní 8. ročník společného létání s draky všech typů a velikostí proběhne v sobotu na letišti v Jihlavě. Sraz všech účastníků je v 10:00 a vstupné činí 70,-.  

 

Pokud máte tip, který jste tu nenašli a chtěli byste se o něj podělit s dalšími maminkami či tatínky, napište jej do komentářů pod tento článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *