Jedno z největších obchodních center v Praze, které bude letos na podzim slavit 8 let od svého otevření, je situováno na Pankráckých pláních. Mimo přilehlého metra Pankrác se lze do OC dostal i autobusy (121, 188 a 193) nebo tramvají č. 18, ze zastávky Pražského povstání. Všemi uvedenými spoji lze bez problémů cestovat s kočárem, jelikož mimo autobusové linky 193 jsou všechny spoje nízkopodlažní. Z metra vedou do moderního centra jednak eskalátory a pokud se na ně necítíte, je tu možnost využít výtah z nástupiště, kterým se dostanete přímo před hlavní vstup.

Na Pankráci 86, Praha 4, 140 00
+420 225 111 100
webemail

Autem je cesta asi nejpříjemnější, přičemž s 1.100 parkovacími stáními byste měli nějaké to volné místo většinou najít. Parkování je na 3 hodiny zdarma a každá další započatá hodina 40,-. V případě, že u sebe nemáte drobné na parkování, lze zaplatit parkovné i formou SMS, ale pozor na vyšší hodinovou sazbu.

Otevírací doba:*
Po-Ne   7:00 – 22:30   (celé OC)
Po-Ne   7:00 – 22:00   (potraviny)
Po-Ne   9:00 – 21:00   (obchody)

* Údaje jsou platné ke dni vydání článku.

V rámci celého centra je možnost se spolu s davy lidí tlačit s kočárem mezi patry na eskalátorech, nebo pro mně osobně lepší variantou jsou výtahy. Jen pozor na to, aby jste neskončili v některém z parkovacích podlaží, protože ne všemi výtahy se lze dostat do pater s obchody. 😄 Každopádně jsou všechny dost prostorné, takže se v klidu vejdete s více kočáry či nákupními vozíky. Mimo jiné je celé centrum pokryto bezplatnou WiFi, což je příjemné, pokud si potřebujete cokoliv zjistit na internetu a nemáte v telefonu aktivovaná data, nebo prostě jen chcete ušetřit nějakou tu kačku.

Rodiče s malým dětmi mohou v klidu svoje mimča přebalit v oddělených přebalovacích místnostech, které se nacházejí na každém ze 3 pater. V přízemí a 1. patře jsou „schované“ na dámských toaletách, kde se tedy trošku hůře manipuluje s kočárem, protože na „dámách“ bývá skoro vždycky plno. V nejvyšším patře u restaurací je ale oddělená přebalovací místnost od WC (takže sem mohou i pánové), je zde navíc i mikrovlnka pro ohřátí pokrmů těm nejmenším, což je celkem fajn, protože můžete rychle utišit a uspokojit hlad svého dítěte. Místnost je dostatečně veliká a jsou tu i dvě židle, takže se zde dá v klidu a soukromí nakojit. 🙂

V přízemí se nachází hlídaný dětský koutek, který je otevřený každý den jako obchody, tedy od 9:00 do 21:00, takže můžete v klidu vyrazit nakupovat a o děti bude postaráno. Primárně je koutek určený pro děti od 3 let, ale ve všední dny od 9:00 do 14:00 je možno využít koutek i s mladším prckem, ovšem s dospělým doprovodem. Dětský koutek je celý klimatizovaný a stylizovaný do Aztéckého města s přilehlou džunglí a divokými zvířaty, takže se tu děti opravdu nudit nebudou. Menší děti se vyblbnou na skluzavce do balónků a ti větší v minikině, v zóně s hracími konzolemi či na závodní dráze pro elektromobily.

OC vhodné pro děti!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *