Tento víkend bude ve znamení oslav Dne Země, který byl v pátek 22. dubna. Tento svátek oslavuje příchod jara poněkud ekologičtěji a upozorňuje tak na ničení životního prostředí. Nejedná se tedy o tradiční příchod jara, který připadá na jarní rovnodennost 21. března.

Ať už tedy svátky jara slavíte jakkoliv, přeji vám krásný a ničím nerušený víkend. 🙂

Slavnostní otevření Zahrady BUBEC (Praha)

Do pražských Řeporyjí můžete v sobotu od 14:00 zavítat na slavnostní otevření Zahrady BUBEC spojené s oslavou Dne Země. Na programu je připravena recyklodílna, kde si spolu s dětmi můžete zrecyklovat donesený materiál (prázdnou plastovou lahev, karton od mléka, staré tričko nebo noviny). Dále se tu budete moci zapojit do vytvoření pravé houpací sítě nebo si budete moci vyzkoušet hudební nástroje z celého světa. Za dobrovolné vstupné si tu večer můžete i posedět u ohýnku. 🙂

 

Den otevřených dveří pražských služeb (Praha)

V sobotu od 10:30 do 16:00 se můžete (autobusem zdarma) zajet podívat do areálu pražských služeb, kde na vás mimo prohlídky vozového parku a třídící linky papíru čekají i koncerty Verony, Pavla Callty, či Sabrage. Pro děti tu bude připraveno mnoho atrakcí, skákací hrad i skluzavky. Ti větší se můžou těšit na exhibici na U rampě nebo free style show. Celým dnem bude provázet Jirka Mádl.

 

Den otevřených dveří na Pražském hradě (Praha)

Po delší době budou v sobotu od 9:00 do 16:30 opět pro veřejnost otevřeny běžně nepřístupné prostory Pražského hradu. Pro návštěvníky bude k vidění Španělský sál, Habsburský salon, Rudolfova galerie, ale i další  reprezentační místnosti. Vstup bude Matyášovou bránou z II. nádvoří a všemi místnostmi vás provedou hradní průvodci. Zároveň s Hradem budou otevřeny i prostory Hrzánského paláce.

 

Zahájení sezóny v zahradě Botanicus (Ostrá)

V sobotu zahajuje sezónu i bylinná zahrada s centrem řemesel Botanicus. Mimo procházky po zahradě s bludištěm a historické vesničce s tradičnimi řemesly tu na vás bude čekat i kejklíř Vojta Vrtek se svou dílnou. Vstupné pro dospělého 99,- a pro děti 60,-. Rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti je 280,-. O víkendech je otevřeno od 9:00 do 17:00.

 

Den Země (Říčany)

U říčanské hájovny budou v neděli od 14:00 do 17:00 probíhat oslavy Dne Země. V pestrém programu se můžete těšit na divadélko pro nejmenší, lukostřelbu, živou hudbu, večerní posezení u ohně, pečení chleba ve venkovní peci a sítotiskovou dílnu např. s motivy hmyzu, na kterou je potřeba přinést si vlastní tričko. Pro dospělé jsou tu připraveny dva workshopy, které trvají 45 minut a je potřeba se na ně předem registrovat – cena dílen 150,-. Jedná se o malování na hedvábí a vyrobení vlastního hmyzího domečku.  

 

Řípská pouť (Říp)

Během celého víkendu můžete zavítat na tradiční pouť pod horou Říp, kterou již několik let pořádá přilehlá obec Krabčice. V sobotu se tu navíc koná Velká cena v parašutismu a Country festival. Mimo spousty atrakcí je velkým lákadlem pro děti a dospělé v sobotu večer koncert slovenské zpěvačky Kristiny. Plné vstupné 60,-, poloviční za 30,-.

 

Pokud máte tip, který jste tu nenašli a chtěli byste se o něj podělit s dalšími maminkami či tatínky, napište jej do komentářů pod tento článek.

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *