Sloganem této kavárny je „Čokoláda je vášeň…“ a pokud jste sem někdy zavítali, tak se mnou jistě budete souhlasit, že je to slogan výstižný! 🙂 Zavítala jsem do tohoto čokoládového ráje teprve před pár dny s kamarádkou (také maminkou) a zážitek z toho mám do teď. Čoko-kavárna U Červené židle se nachází na Starém Městě nedaleko od Orloje. Oproti centrální čokoládovně ve vedlejší Klimentské ulici nabízí podstatně větší prostor k sezení, ale i tak je určitě lepší si tu udělat rezervaci. Ano, a to i pro maminky na mateřské/rodičovské dovolené, protože někdy je problém si tu sednout i v dopoledních hodinách.

Liliová 4/250, Praha 1, 110 00
+420 222 222 519
webemail

Nejbližší spojení městskou hromadnou dopravou budete mít z tramvajové zastávky Karlovy lázně, kam se dostanete linkami 17 a 18, které jezdí většinou nízkopodlažní. Pokud pojedete metrem a spojíte to s procházkou po centru, pak můžete vystoupit na Můstku, Národní třídě či Staroměstském náměstí. Pouze stanice Národní třída však disponuje výtahem, ze zbývajících dvou stanicích se dostanete ven z metra eskalátory či schody.

V průběhu března by však měl být nově zprovozněný výtah ve stanici Můstek (podle předpokladů Dopravního podniku).

Vstup do Čokoládovny je z úzkého chodníku ulice přes dva schody hned za dveřmi, takže s kočárem, ať už hlubokým, nebo sporťákem, budete potřebovat trošku více manuální zručnosti a pevné nervy, pokud se zrovna někdo z hostů chystá dveřmi projít. 😀 Následně se ocitnete v dosti zvláštním interiéru, který na mě působil až moc staromódně, ale věřím, že někomu může připadat naopak útulný. Všude po zdech tu totiž najdete staré pohlednice a dopisy, které prý patřili bývalému majiteli těchto prostor, protože tu předtím bývalo Muzeum poštovní korespondence. Možná, že víc než místní „výzdoba“ mi tu neseděl spíše nábytek. Starší čalouněná křesílka různých barev, sem tam pohovka a masivní stoly, které zabírají zbytečně do prostoru, takže chybí dostatek soukromí mezi jednotlivými stoly. Naopak jedinou výhodou jsou velké pohovky, na kterých můžete přebalit svoje ratolesti. Přebalovací pult tu totiž na WC nenajdete, ty jsou totiž dosti stísněné samy o sobě. Co tu ale najdete je dětský koutek, který je schovaný na zahrádce ve vnitrobloku a WiFi, což se celkem hodí, protože mobilní signál je tu hodně špatný.

Moc se mi líbí místní rozmanité menu, které nabízí nejen klasickou horkou čokoládu s ovocem různého druhu, alkoholem nebo šlehačkou, ale i exluzivní horké čokolády, zmrzlinové poháry, mléčné koktejly, domácí limonády, quiche, bruschetty a zeleninové saláty. Takže je opravdu z čeho vybírat! S sebou domů si toho můžete odnést také vcelku dost. Na výběr tu máte z celé velké vitríny plné čokolád (klasické hořké, mléčné či bílé, ale např. i kořeněné a jednoplantážní čokolády), nebo makronek či pralinek. Všechno je samozřejmě vlastní výroby, která je v nedaleké centrální pobočce. A pokud byste dostali doma na něco čokoládového chuť a nechtělo by se vám kvůli tomu do centra, na webu mají eshop. 😛

Ještě nesmím zapomenout zmínit, že vcelku nedávno otevřeli novou čokoládovnu přímo na Betlémském náměstí, tak pokud se tam vydáte dříve než já, určitě mi napiště, jak se vám tam líbilo. 😉

Hořické trubičky plněné šlehačkou s kalíškem horké čokolády

Citronáda

Slaninový quiche se sýrem a cibulí 

 


 
 

Na ZOMATO můžete nalézt naše recenze jídla v dané restauraci:
Choco Café Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *