Restaurace Šnyt je obdobný typ podniku jako Kozlovna, Vinohradský Parlament, Kolkovna či Potrefená husa jen s tím rozdílem, že tu dominují piva z menšího pivovaru Lobkowicz. V lokalitě pražských Vysočan je to mezi velkým množstvím restaurací jedna z těch lepších. Dostanete se sem nejlépe tramvají (linka 16) na zastávku Divadlo gong, která je jen pár kroků odtud. Nedaleko je také zastávka Českomoravská, kde je metro i menší autobusové nádraží (linky 151 a 158). Bohužel z metra se dostanete pouze eskalátory, protože stanice není bezbariérová.

Kovářská 488/16, Praha 9, 190 00
+420 792 296 515
webemail

Do restaurace vstupujete z rohu ulice přes jeden větší schod. Interiér je moderní a velmi povedený, přičemž nejvíce podnik staví na tzv. pivním stromě, což je namalovaný strom na hlavní stěně v nekuřácké místnosti, na jehož koncích jsou umístěny podsvícené lahve různých druhů piva Lobkowicz (foto dodám později, při poslední návštěvě se mi jej nepodařilo vyfotit). Symbolika stromu byla zvolena záměrně tak, aby vzdělávala návštěvníky o pivním světě. Na čepování piva si tu dávají dost záležet, protože tu tento zlatavý mok dostanete do předem vychlazených sklenic. Obsluha je tu příjemná a je jí tu dostatek, takže se vám nestane, že budete na objednání dlouho čekat.

Co mně příjemně překvapilo je rozvržení restaurace na kuřáckou a nekuřáckou část, protože narozdíl od většiny podniků je zde nejdříve nekuřácká místnost a až za ní, oddělená několika schody, místnost kuřácká. Mají tu i větší zahrádku, na které mi ale chyběl dětský koutek, kde by se mohli větší děti alespoň na chvilku zabavit. Menší děti tu v soukromí nikde nenakojíte a ani v klidu nepřebalíte, protože na to prostě tento podnik není uzpůsoben. Není se ale čemu divit, protože děti rozhodně nejsou cílovou skupinou. Návštěvu si proto raději naplánujte jen ve dvou, nebo s partou přátel, když máte zajištěné hlídání. Pokud se sem ale i přesto vydáte s většími dětmi, tak opravdu jen na rychlý oběd/večeři. Děti si tu dají krupicovou kaši či kuřecí prso na grilu se šťouchaným bramborem a k pití nějaké to nealko, případně méně zdravější malinovku či Kofolu.

Hovězí vývar

Caesar salát s kuřecím masem

Nealkoholické pivo Lobkowicz

 

 

Na ZOMATO můžete nalézt naše recenze jídla v dané restauraci:

Restaurace Šnyt Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *