Začal školní rok, podzim je pomalu tady a spolu s ním i více deštivých dnů a leckdy i melancholická nálada. Holt s létem a krásným počasím se budeme muset pomalu rozloučit. Nesmutněte a vyražte se s dětmi odreagovat na hřiště i za sychravého počasí. Mám tu pro vás jeden tip, kam si v Praze vyrazit a nudit se tu rozhodně nebudete! Jde o nově zrekonstruované hřiště Okrouhlík na Praze 5 (3 stanice tramvají od metra Anděl) a nejlepší na něm je, že se tu vyblbnou všechny věkové skupiny. Pro představu mrkněte na následující video (článek pokračuje níže).

Hřiště Okrouhlík je sice olemované silnicí, ale nemusíte se bát, že by vám dítě vběhlo do silnice, protože celý areál je oplocený a vchod jenom jeden. Hřiště bych rozdělila na několik menších částí, z nichž první je plocha pro nejmenší děti, kteří sotva chodí a vystačí si tak s pískovištěm, houpačkami ve tvaru zvířátek, malou klouzačkou a dětským domečkem, který disponuje například kormidlem nebo kuchyňkou.

IMG_2570

Další dvě části jsou pro trošku větší dětí, aktivní školkové děti a mladší školáky. Tvoří je například tobogánová skluzavka, horolezecké stěny, několik klasických houpaček, kruhy na houpání a netradiční oranžová skluzavka, která Šímu spolu se samotočícím kolotočem bavila asi nejvíc.

Pro velké děti a rodiče je tu pak velká klouzačka ve svahu, kam se vejdou i dvě děti vedle sebe. My jsme si na ni se Šímou netroufli, vyšlápli jsme si to nahoru a následně se nechali odradit výhledem dolů. Spíš to nechám na další návštěvu a vyšleme tam tatínka. 🙂

Další velkou atrakcí je „lanovka“, respektive houpačka, na kterou nasednete a po laně se svezete na druhou stranu. To nás oba taky bavilo! Známe tuto atrakci většinou jen ze zoo nebo podobných parků.

IMG_2596

Jedním z posledních prvků je velké oplocené hřiště s brankami a koši na basket, kde si ale můžete zakopat s míčem i s těmi nejmenší a že je to baví! Hned vedle hřiště je velká houpačka pro dva, na které se můžete točit dokola a několik menších točících atrakcí. Mimochodem kolem všech „prolézaček“ je spousta laviček i dostatek odpadkových košů, což mi u některých hřišť chybí.

IMG_2739

Nám se tu moc líbilo a určitě se sem ještě vrátíme. Tak si vezměte svačinky a udělejte si pěkné rodinné odpoledne i vy.

Vaše „Hladovka“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *