Přímo v nové budově Národního muzea nad Václavským náměstím se nachází trošku schovaný podnik Kavárna Muzeum. Nedaleko je zastávka tramvaje (linky 11 a 13) i metra. Přístup z metra je bezbariérový a dostanete se sem prostřednictvím výtahů z linky metra A i C. Ze zastávky tramvaje je to taky bez problémů, protože pod Magistrálou vede podchod.

Vinohradská 1, Praha 1, 110 00
+420 224 284 511
webemail

Na první pohled Vás přivítá letní zahrádka s velkou žlutou ponorkou, která je tu pro děti jako prolézačka. Interiér restaurace je laděn do retro stylu, kde podél celého podniku je dlouhý bar, kde si můžete vybrat od farmářských chlebíčku až po polední menu. Mně osobně se líbí, že koncept tohoto podniku je na pomezí vysokoškolské Menzy a bývalých jídelen v rámci uzenářství (rozhodně ale ne kvalitou). Pečivo i moučníky si tu připravují sami a na chuti je to poznat.

Celý podnik je prostorný, takže se sem s hlubokým kočárem vejdete naprosto v pohodě, i když sem zavítáte s více kamarádkami s dětmi. Pro větší děti tu mají dětský koutek, kde si mohou děti něco namalovat nebo si hrát s autíčky na dětském koberci, kde je vyobrazeno městečko s hromadou silnic. Menší děti tu bez problémů přebalíte, protože mají na dámských toaletách sklápěcí přebalovací pultík. Co se týče kojení, tak jsem si tu já osobně našla koutek nedaleko toalet, kde je dlouhý stůl s několika židlemi oddělený od prostoru dvěma paravany. Těžko říct, jestli tu mají nábytek pouze odložený nebo je tu záměrně, každopádně na kojení v soukromí to je ideální. V případě, že by se Vám tu s dětmi opravdu líbilo, je možnost uspořádat si tu dětskou narozeninovou oslavu.

Malinová limonáda

Zeleninový salát s dresingem

Rajská omáčka

Bezkofeinová káva

 

 

Na ZOMATO můžete nalézt naše recenze jídla v dané restauraci:

Kavárna Muzeum Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *