Nedaleko metra Budějovická, procházkou kočárem zhruba 15 minut, se nachází trošku zapadlejší restaurace MATTES. Hned na úvod Vás možná překvapí, že vstup je rovnou do vytápěné zimní zahrady (přes jeden menší schod), která je řešena jako nekuřácká. Navštívila jsem tento podnik v zimě několikrát a nikdy se mi zatím nestalo, že by mi tu byla zima, takže maminky s menšími dětmi v kočárech se nemusí bát o nachlazení svých ratolestí. 🙂 Případně tu jsou vybaveny i dekami, které lze použít i jako sedák na chladné kovové židle.

Na Strži 1837/9, Praha 4 140 00
+420 228 880 818
webemail

Kuřácká část restaurace, kde je umístěný i hlavní bar s kuchyní, je oddělena od zimní zahrady dveřmi. Jediné, kdy jste nuceni projít skrz kuřáckou část je návštěva toalet, které by už nutně potřebovali zrekonstruovat, nehledě na to, že mají společný vstup pro obě pohlaví. Není tedy překvapením, že tady přebalovací pult nenajde, protože by tu na něj ani nebylo místo, což je škoda. 🙁 Celkově ale podnik působí útulným až domáckým dojmem, který umocňuje i velmi sympatická a vstřícná obsluha.

V létě se tu mohou děti vyblbnout ve venkovním dětském koutu, ale v zimě bohužel dětský koutek chybí. S menšími dětmi v kočárech se ale ke stolu určitě v pohodě vejdete. Při rezervaci je ale lepší to obsluze sdělit, aby Vám připravila větší stůl. Příjemným plusem jsou domácí limonády a točená Malinovka nebo Kofola, které oceníte Vy, ale především Vaše děti. Místní kuchyně nabízí dětské (poloviční) porce všech jídel za 75% celkové ceny. Všechny jídla co jsem tu ochutnala byla opravdu velmi dobrá a nebála bych se místní kuchyni komukoli doporučit! 👍🏻

Káva bez kofeinu

Vepřová panenka plněná listovým špenátem a sušenými rajčaty s opečeným bramborem

 

 

Na ZOMATO můžete nalézt naše recenze jídla v dané restauraci:

Restaurant Mattes Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *