Toto obchodní centrum se nachází ve Vysočanech hned vedle O2 Areny. Spojení MHD je metrem linky B nebo autobusem (151, 158 a 375) na stanici Českomoravská či tramvají (linky 8 a 25) na zástavku Ocelářská. Z metra nevede výtah, ale trošku delší eskalátory, takže s kočárem si trošku zaposilujete. Lepší spojení je tramvají a autobusem, protože většina těchto spojů je nízkopodlažních. Nedaleko je také vlakové nádraží Praha Libeň, kde jezdí mimo normálních vlaků i vlaky linky S, kterými lze po Praze cestovat za ceny jako v MHD.

Českomoravská 2420/15a, Praha 9, 190 93
+420 266 055 600
webemail

Parkování v tomto obchoďáku je zdarma na neomezeně dlouhou dobu ve dvou podlažích, přičemž v nižším patře jsou speciální (větší) parkovací místa pro rodiny s kočárkem. Pokud se časově netrefíte do programu v O2 Aréně, pak by jste měli bez problémů zaparkovat. Když už jsme u O2 Arény, bylo by dobré zmínit, že místní parkoviště lze využít pro vjezd od 6:30 do 23:00 a pro výjezd až do 1:00. Takže v rámci dětského i dospělého kulturního vyžití máte kde zaparkovat, pokud přijedete s dostatečným předstihem. 😄

Otevírací doba:*

Po-Ne  7:00 – 22:00   (potraviny)
Po-Ne  9:00 – 21:00 (obchody)
Po-Ne 10:00 – 22:00 (restaurace)
Po-Ne  9:00 – 18:00 (Dinopark)

* Údaje jsou platné ke dni vydání článku.

U vstupu od metra jsou po pravé straně uzamykatelné skříňky, kam si můžete odložit třeba zimní bundu, těžkou kabelku či tašku s nákupy. Po celém obchoďáku se dostanete eskalátory nebo můžete využít i výtahy, co je komu zrovna příjemnější. V každém ze tří pater jsou toalety a přebalovací místnost, přičemž všechny tyto místnosti jsou umístěny uprostřed obchodního centra (přízemí a zvýšené přízemí) a mezi restauracemi na střeše. V obou ochodních patrech je pak příjemné, že nemusíte zdlouhavě bloudit a najdete tyto místnosti hned. Co mi velmi mile překvapilo byly právě přebalovací místnosti, které jsou oproti ostatním pražským obchodním centrům hodně prostorné, takže se sem vejde i několik maminek/tatínků s kočáry najednou. Klasicky je v těchto místnostech přebalovací pultík (podložka), otočné koženkové křesílko a ve vedlejší uzamykatelné místnosti je i WC s bidetem a umyvadlem.

V nejvyšším patře nazývaném střecha jsou zmíněné toalety i přebalovací místnost a řada restaurací s dostatkem míst na sezení, přičemž mezi stoly je umyvadlo s mikrovlnkou, která slouží primárně pro ohřev jídla těm nejmenším a dětské židličky. Zvláštností tohoto obchoďáku je terasová střešní zahrada, na které je dětské hřiště s vodními prvky, multimediální atrakce, ledové kluziště a Dinopark. Zmíněný Dinopark je kvůli venkovním expozicím otevřený od dubna do konce listopadu (alespoň letos). Vstupné pro dospělé 150,- a pro děti od 3 do 15 let za 100,- (menší děti mají vstup zdarma). Pokud plánujete Dinopark navštívit s celou rodinou, pak se vám více vyplatí rodinné vstupné zahrnující 2 dospělé a 2 děti za 400,-. Na terase se také pořádají různé akce (např. výstava ledových soch nebo trhy). 👍🏻

Po OC jezdí dvoupatrový londýnský autobus, kterým se můžete svézt spolu s dětmi každý den od 10:00 do 20:00 za symbolické jízdné kolem 15,- (nabízí i permanentky na více jízd). V hračkářství Bambule, či v HM Studiu hračky je dětský koutek, kde každé úterý od 16:00 hrají představení pro děti (aktuální program na stránkách OC). Nově závadějí také dětský taneční kroužek, který bude každý čtvrtek pro děti od 6 do 13 let a bude jej vést tanečník Marek Dědík.

OC vhodné pro děti!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *