Na severozápádním okraji Prahy se nachází další z řady obchodních center a to Metropole Zličín. I když uplynulo od slavnostního otevření už více jak 10 let, tak po loňské rozsáhlé rekonstrukci Metropole svými službami směle konkuruje nejnovějším obchodním centrům. Z centra města se na konečnou metra Zličín dostane přibližně za 20 minut, autobusem (linka 100) z ruzyňského letiště to trvá zhruba 10 minut. Z metra se v pohodě dostanete i s kočárem, protože přímo z nástupiště vede výtah. Hned u metra se nachází i autobusové nádráží, takže si i mimopražští mohou udělat výlet na nákupy bez auta.

Řevnická 1, Praha 5, 155 21
+420 226 081 540
webemail

Poblíž najdete i velké potraviny Globus, pobočku koupelen a kuchyní SIKO, několik samostatných restaurací rychlého občerstvení i jeden další „obchoďák“ Avion Shopping Park. Já osobně neberu Avion za obchodní centrum, protože jsou to jen poskládané jednotlivé obchody v rámci jedné velké budovy. Do každého z obchodů se tak dostanete pouze venkem, což mi přijde trochu nepraktické. Na druhou stranu to ale kompenzuje přítomnost oblíbené Ikeyi a nonstop otevřených potravin Tesco.

Před Metropolí najdete velké venkovní parkoviště, kde můžete zdarma zaparkovat (maximálně však na 4 hodiny), avšak vzhledem k absenci parkovacího lístku vám bude někdo těžko dokazovat, že tu parkujete déle. Alespoň přes den se mi nestalo, že bych tu někdy parkovací lístek dostala, možná to tu ale funguje jinak ve večerních hodinách. Ve všední dny tu najdete velké množství zaparkovaných aut lidí, kteří dojíždějí do Prahy za prací, ale i tak tu většinou volné místo najdete.

Otevírací doba:*

Po-Ne  7:00 –  24:00 (OC)
Po-Ne  7:00 –  22:00 (potraviny)
Po-Ne 10:00 – 21:00 (obchody)

Po-Pá  7:00 –  22:00
So-Ne  9:00 –  21:00 (fitness a wellness)

* Údaje jsou platné ke dni vydání článku.

Celé centrum je nízkopodlažní až na patrovou část s restauracemi a multikinem s 10 kinosály, do které se dostanete jak eskalátory, tak výtahem. Pokud si sem zajdete na jídlo s většími dětmi, pak se alespoň na chvilku zabaví na prolejzačkovém hradu se skluzavkou, který je umístěný mezi restauracemi. Menším dětem tu ale jídlo bohužel neohřejete, vzhledem k absenci mikrovlnky či elektrického ohřívače lahviček (alespoň mně se je tu tedy najít nepodařilo).

V chodbě na toalety jsou umístěny ukládací skříňky, které můžete využít po zaplacení vratné zálohy na infostánku (záloha 200,-). Na toaletách tu mysleli i na děti, takže tu najdete rodinné WC, kam se v pohodě vejdete s kočárem a větším dítkem. Dále tu děti mají snížené umyvadlo, sušák na ruce a dětské WC. Pro ty úplně nejmenší je tu přebalovací místnost s křesílky na kojení a dvěma umyvadly s přebalovacími pulty. Co se týče pultíků, tak doporučuji vzít buď silnější podložku, nebo podložit dítě dekou, protože jinak dítě leží na tvrdém plastu. 😔 To tu tedy moc dobře nevymysleli!


Pokud si chcete nakoupit v klidu bez dětí, můžete využít hlídaný dětský koutek, který je vhodný pro děti od 3 let. S menšími dětmi je však nutný doprovod. Pokud by se vám v koutku opravdu líbilo, je možnost tu uspořádat i dětskou narozeninovou oslavu. 😉 Pro děti tu dále pořádají různé tématické akce, z loňských let tu například slavili Velikonoce, Den dětí, Halloween nebo Mikuláše. Radost dětem udělá i osvětlená fontána s projekcí, která se nachází v blízkosti vstupu z metra.

Bežným standardem je pokrytí celého obchoďáku WiFi připojením, kde není potřeba heslo ani zdlouhavá registrace. Pokud se vám při návštěvě vybije mobil, notebook nebo tablet, můžete si jej dobít u nabíjecích sloupků, které jsou umístěny v relaxačních zónách či využít klasické zásuvky u restaurací. Když si náhodou doma zapomenete nabíječku, pak je tu pro tento případ speciální nabíjecí kiosek i s kabely.

Celé OC na mě nepůsobí tak příjemným dojmem jako třeba novější Harfa nebo Arkády, ale třeba vám se tu bude zrovna líbil.

OC vhodné pro děti!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *