Vyrazili jste na procházku do centra Prahy a máte chuť na českou kuchyni? Jen pár kroků od Václavského náměstí je schovaný podnik jménem Havelská Koruna. Nejlépe se sem dostanete ze stanice metra Můstek, případně ze Staroměstské procházkou přes „Staromák“ a kolem Orloje. Z obou stanic se dostanete eskalátory a z Můstku se již za pár týdnů svezete i výtahem (do provozu by měl být uveden v průběhu března).

Havelská 501/23, Praha 1, 110 00
+420 224 239 331
webemail

U vstupu do restaurace jsou vyvěšeny dvě velké tabule, na kterých je vypsaný aktuální jídelní lístek, kde si můžete vybrat z bezmála 40 jídel každý den. Celý podnik je bezbariérový až na toalety, o kterých bude ještě zmínka později. U vchodu i východu z restaurace jsou uprostřed místnosti pokladny, kolem kterých s kočárem projedete jen tak tak (maminka s kočárem pro dvojčata by tu tedy neprojela). U pokladny pak dostanete konzumační lístek, na který se vám bude kódy psát jakákoliv útrata, kterou pak zaplatíte u druhé pokladny při odchodu. Celkově tak odpadá zdlouhavé čekání na jídlo, ale zase na úkor toho, že se musíte obsloužit sami, protože číšníků by jste se tu opravdu nedočkali. 😀 Ano, opravdu to tu funguje jako v klasické jídelně za minulého režimu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o staročeskou jídelnu, odpovídá tomu i interiér restaurace. Celá hlavní místnost je rozdělená do několika samostatných boxíků pro 4-6 osob. Mezi boxíky je úzká průchozí ulička, kde budete s kočárem spíše překážet, jedině u posledního boxíku v rohu místnosti se s kočárem vejdete v pohodě. Další možností je posezení na zimní zahradě, kam jsem se zatím nedostala, protože tam bylo vždycky plno. Na posezení v boxících je celkem fajn, že tu máte soukromí a můžete případně i mimčo v klidu nakojit. Ono vlastně ani nemáte jinou možnost, protože na toalety se tu s malým dítětem v kočáru nedostanete. Leda, že by se vám chtělo zdolat několik desítek schodů a i kdyby, tak není prostor, kam by se případně vešel přebalovací pultík. 🙁

Pyšní se tu tím, že veškeré suroviny pocházejí od českých výrobců, nepoužívají dochucovadla (příjemná informace nejen pro rodiče) a snaží se dodržovat tradiční staročeské recepty. Příjemná je také možnost nakombinování jídla a přílohy dle svého výběru, není tedy problém poobědvat pečené kuře s koprovou omáčkou a rýží. 😀

Návštěvu Havelské Koruny bych doporučila spíše na rychlý oběd, pokud máte cestu do centra, nebo na pracovní oběd. Na to, že jste v centru Prahy tu jsou ceny příjemné nízké, a proto tu přes oběd bývá často plno.

Slepičí polévka s nudlemi     26,-
Moravský vrabec s bramborovým knedlíkem     91,-
Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem     61,-

Pro děti to tu ale moc vhodné není!

Gulášovka s pečivem

 

 

Havelská koruna Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *