Na panelákovém sídlišti by pivovar hledal vskutku málokdo, ale pražské Jižní Město se jím pyšnit může. Tento malý pivovar vznikl zrekonstruováním původní tepelné kotelny a vzhledem k tomu, že v okolí se nacházejí spíše sportovní bary a klasické hospody je pivovar velmi hojně navštěvován. Před návštěvou tak doporučuji, abyste si místa raději předem zarezervovali. Autem pak můžete zaparkovat na přilehlém mini parkovišti nebo v sousedních ulicích. Spojení MHD je taky dobré, protože nedaleko je autobusová zastávka Hněvkovského (linky 125 a 165) a konečná metra linky C – Háje.

Podjavorinského 1602/11, Praha 4, 149 00
+420 222 352 242
web, email

Celý pivovar je bezbariérový a v prostorné spodní části restaurace si tak nebudete připadat, že s kočárem překážíte. Naopak pokud si vyrazíte sami nebo s již většími dětmi, můžete zavítat i do patra, odkud máte lepší výhled na varny s pivem. To je ale pro větší děti jediné vyžití, protože tu žádný dětský koutek ani třeba prolejzačky na zahrádce nenajdete.

Pro děti tu mimo limonád z postmixu a džusů mají i točenou Malinovku. Co mi ale nemile překvapilo je absence dětských jídel v jídelním lístku. 🙁 Dětem tu můžete leda za odměnu objednat něco z vedlejší Jihoměstské cukrárny. Menší děti můžete v soukromí nakojit na prostorných toaletách, kde ale chybí přebalovací pultík, a tak jste v případě nouze nuceni dítě přebalit v kočáru.

Caesar salát

Grilovaný hermelín s brusinkami a pečenými rajčaty

Nabídka piv je tu velká (od 11 stupňového snad až po 24 stupňové pivo), ale téměř všechna piva jsou nefiltrovaná a mně osobně moc nesednou. K pivu jsou dobré místní smažené bramborové lupínky, které dostanete s několika omáčkami a i ve více lidech si na nich pochutnáte. Co se týče jídel jedná se o klasiku, která neurazí, ale ani nenadchne. Příjemná jsou tu ale polední menu, kde za necelých 100,- dostanete polévku i hlavní jídlo.

Cikánská pečeně s rýží

Tlačenka s cibulí

V létě je příjemné posedět si na lavicích na zahrádce, která je ale bohužel bez obsluhy. Před několika měsíci se stal celý podnik nekuřácký a tak sem můžete v klidu zavítat s dětmi i v zimě. Nově tu každou neděli pořádají oblíbené kvízové večery a občas tu narazíte i na nějaký hudební koncert. Jako ale jednu z nevýhod tohoto podniku vidím to, že tu v dnešní době neberou platební karty.

 

 Na ZOMATO můžete nalézt naše recenze jídla v dané restauraci:

Jihoměstský pivovar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *