Oslavy Mezinárodního dne dětí pokračují i o prvním červnovém víkendu. I když sobotní pochmurné počasí, kdy je v předpovědi mlha a děšť moc venkovním aktivitám nepřeje, tak výhled na slunečnou neděli s teplotami okolo 25 stupňů nám to snad vynahradí.

ZOO Praha (Praha, Holešovice)

V sobotu proběhne v zoologické zahradě velká oslava, protože slonice Gulab dorazila do Prahy právě před 50 lety a to je pořádný důvod k oslavě. Od 10:30 začne program v Údolí slonů tanečním vystoupením. Kromě pěkně stráveného dne v nejhezčí ZOO u nás si tu děti mohou vyrobit i papír ze sloního trusu. Vstupné na oslavu je v rámci klasického vstupného, tedy dospělí 200,- a děti 150,-.

 

Dětský víkend v Hamleys (Praha)

Po oba víkendové dny můžete od 10:00 oslavit den dětí v nejnověji otevřeném hračkářství nedaleko Václavského náměstí. Těšit se můžete na kouzelnické vystoupení, průvod hraček, benátský kolotoč, mluvící strom, skluzavku, vodní hry, závodní auta nebo setkání s medvědem Hamleyem, princeznou, pirátem a dalšími postavami. Dvě patra plná atrakcí a nepřeberného množství hraček, jak lépe oslavit den dětí než v obřím hračkářství. Vstupné zdarma a těšit se můžete i na popkorn a balónky! 🙂

 

Dětský den pod Petřínem (Praha)

Co si v sobotu dopoledne udělat výlet do zrcadlové bludiště a na Petřínskou rozhlednu? Odpoledne od 14:00 do 17:00 si od dětí odpočinete v rámci oslav MDD, které se konají právě pod Petřínem. Na programu je připraveno loutkové divadlo, klaun s balónky, hry a soutěže, skákací atrakce, malování na obličej, tombola a ukázky hasičské techniky, jízdní policie nebo záchranářské akce. Vstupné je zdarma!

 

Den dětí na hradě (Červený Újezd)

První červnová sobota bude i na hradu Červený Újezd patřit dětem. V rámci vstupného, které je 40,- pro děti a 80,- pro dospělé se od 11:00 můžete těšit na bohatý program, který bude probíhat v zahradách hradu. Na děti tu čeká špejling, chůze na chůdách nebo skákání v pytlí, přičemž je pro ně připravena i malá odměna. Můžete navštívit i dětskou hernu, restauraci Krčma či muzeum českého venkova.

 

Kostkománie (Lipno)

Milovníci LEGO kostiček pozor! Od soboty až do konce prázdnin si určitě nezapomeňtě udělat výlet na Lipno, kde bude probíhat největší interaktivní výstava LEGA v ČR. A na co se můžete těšit? Připraveno je pro vás 250 modelů a soch, 50 mega staveb a to vše z více než 7.000.000 kostiček. Pro představu na co vše se můžete těšit: zámek Lednice, chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, postavičky ze Star Wars či Harryho Pottera, dráček Bezzubka, robot Wall-e, zábavní park, westernové městečko, autíčka, vláčky a mnoho dalších staveb… První červnový víkend bude ve znamení zábavy pro děti i dospělé s hromadou souteží a navíc dostane každé dítě minifigurku zdarma. Dospělé vstupné 200,- a děti 150,-. Ideální volbou je ale rodinné vstupné, které vás vyjde laciněji.

 

Pokud máte tip, který jste tu nenašli a chtěli byste se o něj podělit s dalšími maminkami či tatínky, napište jej do komentářů pod tento článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *