Poslední květnový víkend před námi a spolu s ním i první akce k nadcházejícímu Mezinárodnímu dni dětí, který letos vychází na prostředek týdne. Počasí nám bude přát, protože by po celé naší republice mělo být slunečno s teplotami nad 20 stupňů a s minimem deště. 😉 Udělejte si tedy o víkendu chvilku na vaše nejmenší, i kdyby to mělo znamenat, že s nimi nevyrazíte na celodenní výlet, ale třeba jen na pohádku do kina (pozn. ve všech kinech Cinema City probíhá po celý víkend akce Honba za pokladem).

Ratolest Fest (Praha, Náplavka)

Celý sobotní den bude na Rašínově nábřeží ve znamení rodinného festivalu Ratolest Fest. A na co se můžete těšit? Nejenom na inspiraci jak trávit volný čas s rodinou, ale na programu je pro děti připraveno mnoho interaktivních stanovišť a volnočasových aktivit. Maminky mohou omrknout aktuální dětskou módu či hračky a tatínci tu mohou načerpat inspiraci třeba na letní dovolenou. Vstupné je zdarma!

 

Břevnovské středověké slavnosti (Praha, Břevnov)

Na počest císaře a krále Karla IV., od jehož narození uplynulo již 700 let, bude v sobotu od 10:00 do 18:00 v Břevnovském kláštěře velká středověká slavnost, na které nebudou chybět kejklíři, šermíři, dobové tržiště, hry po nejmenší, středověká hudba či vaření piva a prohlídka pivovaru. Vstupné pro rodinu je 280,-, dospělí zaplatí za vstup 120,- a děti po 60,-. 

 

Den koní (Kladruby nad Labem)

Den starokladrubského koně se bude slavit v sobotu od 10:00 ve stejnojmenném Národním hřebčíně. Na programu je chovatelská ukázka plemenných koní, slavnostní příjezd císaře Františka Josefa I. a předvedení koní v zápřeží i pod sedlem. Večer se můžete těšit na Muzejní noc. Plné vstupné 150,-, děti nad 6 let za 75,-.

 

Víkend plný buchet (hrad Kašperk)

Po celý víkend můžete navštívit hrad Kašperk, kde se bude konat akce „Víkend plný buchet“. Už jste si někdy zkusili vyrobit cihlu? Pokud ne, tak to pro vás bude na této akci premiéra. Buchty neboli zešikmené, masivní cihly si budete moci vyrobit stejně tak, jak se vyráběly v dobách Karla IV., který z nich nechal vystavět dvě věže na tomto hradu. V rámci oslav budete moci ochutnat i pravé české buchty a děti se budou moci projít na středověkých chůdách.

 

Postřižinský expres (Nymburk)

Již několik let vyráží poslední květnovou sobotu z Nymburku speciální vlak „Postřižinský expres“, který vás vyveze na výlet přes Lysou nad Labem, Starou a Mladou Boleslav, Bezděz, Doksy a zpět. I když Postřižinský expres má plánováný odjezd v 8:15, doražte raději na nymburské vlakové nádraží dostatečně včas. Na všech zastávkách bude připravena živá hudba a Postřižinské pivo, takže na své si přijdou i tatínci. Vlak dorazí zpátky do Nymburku před 18. hodinou. Děti do 6 let mají projížďku zdarma, ale bez nároku na sedadlo. Dospělí mají projížďku za 250,- a děti za 150,-.  

 

Pokud máte tip, který jste tu nenašli a chtěli byste se o něj podělit s dalšími maminkami či tatínky, napište jej do komentářů pod tento článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *