Minulý víkend byl ve znamení slunečného počasí a jarních teplot. Tento víkend dostál duben svého přízviska „aprílový měsíc“, a tak nás čeká bohužel chladnější a zamračené počasí i tak to, ale není důvod zůstat sedět doma u televize. Mrkněte na následující tipy, nebo přidejte do komentářů své vlastní.

Každopádně přeji klidný a pohodový víkend! 😉

Tajemství českých hradů a zámků (celá ČR)

Odhalte spolu s dětmi tajemství na celkem 10 českých hradech a zámcích, odměnou vám pak bude otevření tajemné 13. komnaty. Akce probíhá od minulého víkendu na hradu Grabštějn, Kost, Slezkoostravském hradu, na zámku Děčín, Fryštát, Kačina, Karlova Koruna, Kozel, Slatiňany a v klášteře Broumov. K tomu, aby jste se mohli zapojit do této „hry“ stačí navštívit jeden z jmenovaných hradů/zámků, kde při prohlídce obdržíte cestovní pas, do kterého budete sbírat klíče. Na každé prohlídce obdržíte navíc hrací kartu, kterou s pomocí průvodce (na každém hradu/zámku vás bude provázet jiná tajemná postava) vyplníte a za správné vyřešení získáte požadovaný klíč. Při nasbírání minimálně 7 klíčů si můžete vybrat, jakou 13. komnatu byste chtěli otevřít. 🙂

 

Puzzlemánie (Praha – OC Letňany)

Během celého měsíce dubna bude v letňanském obchoďáku probíhat již 9. ročník Puzzlemánie, který vyvrcholí následující sobotu (16. dubna od 12:00) skládáním puzzlů na čas v několika věkových kategoriích. V rámci Puzzlemánie si můžete prohlédnout nejznámější světové stavby ve 3D.

 

Tropičtí motýli z Anglie (Praha)

Už několik let se v pražské Botanické zahradě v Troji můžete pokochat výstavou exotických motýlů, respektive se můžete stát přímo svědky samotného líhnutí. Letos budou motýlí kukly přivezeny z britského Statfordu a vy se na ně můžete přijít podívat až do soboty 8. května 2016. Patronem výstavy je charitativní organizace DEBRA, která podporuje lidi s nemocí motýlích křídel a jejichž fotografie budou ve skleníku Fata Morgana vystaveny.

 

Dětský veletrh For Kids (Praha)

Celý víkend bude probíhat nejznámější veletrh s potřebami pro děti. I pokud rodinu ještě nemáte, ale do budoucna ji plánujete, nebo jste snad právě v očekávání, pak jistě oceníte velké množství kočárků, autosedaček, chodítek, nosítek, dětského textilu a hraček různých značek. 🙂 Každý den tu najdete bohatý program tvořený zajímavými workshopy a doprovodnými akcemi. A tip na závěr, pokud na webu veletrhu vyplníte jednoduchý formulář, budete mít vstupné o 50,- levnější. Děti nad 130 cm mají vstup za 70,- a rodina se 2 dětmi pak za 300,-.

 

Sokolí den (Horní Hrad – Ostrov nad Ohří)

V sobotu si můžete udělat výlet na Horní Hrad, kde budou po celý den k vidění sovy a dravci, které následně uvidíte i v několika letových ukázkách.

 

Výstava hraček (Čáslav)

V Národním zemědělském muzeu v sobotu začíná výstava „Klukovský sen, holčičkám vstup povolen“. Pod tímto zvláštním názvem vás čeká 40. letá sbírka Václava Blažka, která zahrnuje historické panenky, modely autíček (osobní auta, motorky, kamiony, autobusy i parní lokomobil) i populární společenské hry. Tato sbírka navíc patří k největším v Evropě, takže se určitě budete mít na co koukat. Výstava potrvá v Čáslavi až do konce října. 

 

Pokud máte tip, který jste tu nenašli a chtěli byste se o něj podělit s dalšími maminkami či tatínky, napište jej do komentářů pod tento článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *