Na severovýchodním okraji Prahy se nachází dosud největší obchodní centrum hlavního města, OC Letňany. Obchoďák se bohužel nenachází přímo u metra a tak  je potřeba dojet kousek autobusem z konečné metra linky C – Letňany. Lze využít klasické autobusy (linky 110, 140, 195, 201, 269, 351 a 377) nebo speciální bus OCL, který vás zdarma zaveze k oběma hlavním vchodům.

Veselská 663, Praha 9, 199 00
+420 221 741 111
web, email

Vzhledem k okrajové lokalitě je obchoďák  hlavním centrem velkých nákupů pro lidi z menších měst a vesnic ve Středočeském kraji, obdobně jako je tomu v případě dalších center (Metropole Zličín, Centrum Černý Most nebo Centrum Chodov). Zatím se mi ale nestalo, že bych na parkovišti, ať už krytém nebo venkovním nenašla volné místo k parkování. Ono těch 3.000 parkovacích míst bude mít něco do sebe. 😉

Pokud vejdete do obchoďáku z venkovního parkoviště, ocitnete se u hypermarketu, vedle kterého jsou informace a několik skříněk na odložení menších zavazadel (na tašky s nákupy nebo uschování kabátu ideální). Příjemnou službou, kterou jsem při poslední návštěvě ráda využila je poskytnutí plenky zdarma. 😉 Pokud chodíte po nákupech s většími dětmi, určitě uvítáte dětské náramky tzv. ztracenky, které dáte svým dětem na zápěstí a v případě, že by se náhodou ztratili, mají na tomto náramku uvedeno nejen své jméno, ale hlavně telefonní kontakt na rodiče. Zapůjčení tohoto reflexního náramku je zdarma a příjemnou výhodou je jeho opakované využití.

Otevírací doba:*

Po – Ne 10:00 – 21:00 (obchody)
Po – Ne NON – STOP (potraviny)

* Údaje jsou platné ke dni vydání tohoto článku.

S kočárem je pohyb po centru bez problémů, vzhledem k tomu, že je celé centrum bezbariérové. Vstupní dveře se otevírají sami a když se potřebujete dostat do patra, můžete využít jak výtah, tak eskalátory, u kterých ale občas narazíte na zátaras, který brání vstupu s nákupním vozíkem a musíte se tu s kočárem komplikovaněji vytočit.

V obou patrech najdete oddělené přebalovací místnosti (ve spodním patře u restaurací a ve vyšším patře naproti hypermarketu). Přebalováky mi přijdou málo prostorné a s kočárem je trošku oříšek se sem vtěsnat, ale k přebalení nebo nakojení/nakrmení dětí to je dostačující. V celém obchoďáku se mi však nepodařilo najít mikrovlnou troubu ani ohřívač na lahve. 😔

Místní dětský koutek je stylizovaný v duchu dopravních prostředků a musím uznat, že se jim to tu opravdu povedlo. Primárně jako ve většině obchodních centrech je koutek určený pro děti od 3 do 12 let. Rodiče s menšími dětmi jsou tu ale také vítáni a mohou přímo v koutku využít i přebalovací pultík. Větší děti od 3 let tu můžete nechat bez doprovodu a nemusíte se bát o to, že by neměli zajištěný denní program. Po domluvě je možno zajistit i dodržování pitného režimu a podání jídla.

Mimo dětského koutku je po obchoďáku několik interaktivních dětských prvků, jakými je např. promítané fotbalové hřiště, kde si mohou děti proti sobě zahrát fotbal nebo virtuální zkušební kabinka nejen pro malé parádnice. 😉 Po centru se pak s většími dětmi můžete svézt místním mini vláčkem, který vyjíždí z kavárničky LOCOCAFÉ, kde si na dětském vlakovém nádraží stačí zakoupit jízdenku. 👍🏻 V letních měsících můžete vyrazit do přilehlého parku na hřiště, nebo v případě nepříznivého počasí můžete navštívit místní kino.

Samozřejmostí je v dnešní době pokrytí celého centra bezplatnou WiFi sítí.

A nakonec tip na výlet! Hned vedle obchodního centra najdete menší aquapark Lagoon Letňany, kde se můžete spolu s dětmi dostatečně vyblbnout. 😉

OC vhodné pro děti!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *