Café Vítkov

Díky za sdílení...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Kvůli parádnímu výhledu na pražskou metropoli nemusíte vyrazit jenom na Petřín, co takhle si udělat výlet na vrch Vítkov? Za odměnu pak můžete zavítat do místní nekuřácké kavárny s terasou, ze které je v letních měsících výhled i na druhou část Prahy než jen z prostranství pod jezdeckou sochou Jana Žižky.

U památníku 1900, Praha 3, 130 00
+420 603 554 520
web, email

Od Karlína je výstup strmější, proto s kočárkem raději vyražte na kapánek delší procházku ze Žižkova (ideálně ze zastávky Ohrada). Podzimní příroda je v tomto období opravdu kouzelná (i když každé roční období má něco do sebe), proto si cestu opravdu užijete a navíc potkáte po cestě i několik dětských hřišť.

Při vstupu do kavárny mě na první pohled okouzlil prosvětlený a vzdušný interiér v moderním stylu. Posadit se tu můžete jak do křesílek, tak i do velkých pohodlných sedaček u vstupu na terasu. Na výběr je tu nejenom káva, ale i víno, Plzeň, pro děti pak voda, limonády nebo džus a všechno za přijatelné ceny. V zimních období vás pak jistě pořádně zahřeje čaj, nebo něco ostřejšího, takže svařák nebo grog je jasná volba! Mimo celoroční nabídky dezertů, vám tu připraví i zapečené panini a v letních měsících si můžete dát i pár kopečků zmrzliny. Návštěvu vám jistě zpříjemní i milá a úsměvavá obsluha.

Za zajímavost určitě stojí zmínit, že se tu občas konají i výstavy, křesty knih, koncerty, semináře a módní přehlídky. Můžete sem zavítat i s pejskem, takže při venčení na Vítkově, se budete mít i kde ohřát. Skoro samozřejmostí je v dnešní době pak WiFi připojení pro zákazníky.

img_6782.jpg

Na maminky s dětmi v kočárku tu opravdu mysleli, proto se do této kavárny dostanete naprosto bez problémů. V rohu kavárny je dětský koutek, kde si mohou děti u stolečku malovat, pohoupat se na houpačce nebo si hrát s hračkami na dětském koberečku. Pokud potřebujete dítě nakrmit, mají tu dostatek dětských židliček, takže s tím nebudete mít problém (a nemusíte se tedy bát, že byste si zašpinili kočárek). 😀 Na přilehlém bezbariérovém WC tu najdete i přebalovací pultík a s trochou šikovnosti se sem vejdete i s kočárkem, pokud vám jej nemá zrovna kdo pohlídat.

Káva latté a ledová káva se zmrzlinou

 

 

Café Vítkov Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

  • Prostředí
  • Možnost kojení v soukromí
  • Zábava pro starší děti
  • Přístup s kočárkem
  • Jídlo
4.6

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *