Pravý podzimní víkend sice přinese příjemnější teploty než uplynulý pracovní týden, ale sluníčka si moc neužijeme. 🙁 Nehledě na počasí jsou tu ale volné dva dny a není nic lepšího, než si je užít se vší parádou a ne jen sedět doma, tak se pojďte inspirovat dnešními tipy!

Dýňový podzim (Praha 7)

V Ornamentální zahradě pražské Botanické zahrady proběhne o víkendu již 11. ročník podzimní výstavy typické plodiny podzimu – dýně, a to všemožných tvarů a barev. Až do 23. října se můžete přijít podívat každý den mezi 9:00 a 17:00. Dospělí mají vstupné do venkovní expozice za 85,- a děti 6-15 let za 45,-. Rodinné vstupné se dvěma dětmi pak vychází na 215,-.

 

Světelný festival SIGNAL (Praha)

S většími dětmi nebo klidně i běz dětí vyražte ZDARMA do ulic noční Prahy, kde se pokocháte nejen památkami, ale i zajímavými barevnými instalacemi v rámci 4. ročníku SIGNAL festivalu. Nejlákavějšími památkami v minulých ročnících bylo Staroměstské náměstí a kostel sv. Ludmily na Náměstí Míru. Letos láká také Klementinum, Vojanovy sady nedaleko Kampy, nebo Tyršův dům. Festival probíhá od čtvrtka až do neděle.

mapa-signal
 

Festival čokolády (Tábor)

Tábor (resp. táborský Hotel Palcát) se přes víkend zahalí do čokolády a vy si po oba dva dny budete moci vyzkoušet, co vše jde z čokolády vyrobit. V plánu je i spousta degustací, přednášek, módní čokoládová přehlídka, soutěže a pro nejmenší i dětský koutek, divadélko a kouzelník. Jednodenní vstupné vás vyjde na 190,- a děti nad 140 cm pak 150,-. Pokud budete chtít zamířit do degustačního stanu, připlatíte si ke vstupence ještě 100,-.

 

Výlov rybníka Rožmberk (Třeboň)

Tento víkend se můžete také přijet podívat do Třeboně na výlov největšího českého rybníka Rožmberk neboli českého moře (rozloha 647 ha). V brzkých ranních hodinách (kolem 7:00) zde uvidíte vrchol tradičního rybářského řemesla, kdy rybáři budou zatahovat ryby do sítí. Pro účastníky této akce bude připravena řada rybích specialit nejen z Třeboňského kapra, ale i pivo, víno a burčák spolu s bohatým doprovodným programem.

 

Ekofilm Brno 2016 (Brno)

V ekologickém duchu se můžete vydat od čtvrtka do soboty na filmový festival do Brna, kde proběhne 42. ročník EKOFILMu. Kromě soutěžních snímků zde uvidíte i zajímavé nesoutěžní projekce. Festival se kromě centrálního brněnského náměstí bude odehrávat v Sále Břetislava Bakaly, v budově Fakulty sociálních studií MU a v Otevřené zahradě. Nejlákavějším filmem festivalu je americký film Deepwater Horizon: Moře v plamenech, který je obsazený řadou známých hollywoodských herců (např. John Malkovich či Kate Hudson).
Archeologické dny v Archeoparku (Všestary)

Víkend ve znamení archeologie můžete zažít v pravěkém parku ve Všestarech nedaleko Hradce Králové. Připraveny jsou pro vás komentované interaktivní projekce, detektory kovů, datování keramiky podle vzhledu, archeologické experimenty a připravena je i archeologická hra pro děti. Dospělé vstupné 100,- a děti 4-17 let 60,-.

 

 

Pokud máte tip, který jste tu nenašli a chtěli byste se o něj podělit s dalšími maminkami či tatínky, napište jej do komentářů pod tento článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *