Kvůli parádnímu výhledu na pražskou metropoli nemusíte vyrazit jenom na Petřín, co takhle si udělat výlet na vrch Vítkov? Za odměnu pak můžete zavítat do místní nekuřácké kavárny s terasou, ze které je v letních měsících výhled i na druhou část Prahy než jen z prostranství pod jezdeckou sochou Jana Žižky.

U památníku 1900, Praha 3, 130 00
+420 603 554 520
web, email

Od Karlína je výstup strmější, proto s kočárkem raději vyražte na kapánek delší procházku ze Žižkova (ideálně ze zastávky Ohrada). Podzimní příroda je v tomto období opravdu kouzelná (i když každé roční období má něco do sebe), proto si cestu opravdu užijete a navíc potkáte po cestě i několik dětských hřišť.

Při vstupu do kavárny mě na první pohled okouzlil prosvětlený a vzdušný interiér v moderním stylu. Posadit se tu můžete jak do křesílek, tak i do velkých pohodlných sedaček u vstupu na terasu. Na výběr je tu nejenom káva, ale i víno, Plzeň, pro děti pak voda, limonády nebo džus a všechno za přijatelné ceny. V zimních období vás pak jistě pořádně zahřeje čaj, nebo něco ostřejšího, takže svařák nebo grog je jasná volba! Mimo celoroční nabídky dezertů, vám tu připraví i zapečené panini a v letních měsících si můžete dát i pár kopečků zmrzliny. Návštěvu vám jistě zpříjemní i milá a úsměvavá obsluha.

Za zajímavost určitě stojí zmínit, že se tu občas konají i výstavy, křesty knih, koncerty, semináře a módní přehlídky. Můžete sem zavítat i s pejskem, takže při venčení na Vítkově, se budete mít i kde ohřát. Skoro samozřejmostí je v dnešní době pak WiFi připojení pro zákazníky.

img_6782.jpg

Na maminky s dětmi v kočárku tu opravdu mysleli, proto se do této kavárny dostanete naprosto bez problémů. V rohu kavárny je dětský koutek, kde si mohou děti u stolečku malovat, pohoupat se na houpačce nebo si hrát s hračkami na dětském koberečku. Pokud potřebujete dítě nakrmit, mají tu dostatek dětských židliček, takže s tím nebudete mít problém (a nemusíte se tedy bát, že byste si zašpinili kočárek). 😀 Na přilehlém bezbariérovém WC tu najdete i přebalovací pultík a s trochou šikovnosti se sem vejdete i s kočárkem, pokud vám jej nemá zrovna kdo pohlídat.

Káva latté a ledová káva se zmrzlinou

 

 

Café Vítkov Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *