Po procházce parkem Grébovka (Havlíčkovy sady) jsem společně s kamarádkou konečně navštívila vyhlášenou dětskou kavárnu vtipně nazvanou Králík v Rádiu. Kolem sebe jsem na ni slýchala jen samou chválu a tak jsem byla sama zvědavá, jak to tu na mne zapůsobí.

Charkovská 441/18, Praha 10, 101 00
+420 732 428 929
web, email

Kavárna je situovaná na rohu ulice, tím pádem předpokládáte, že bude na dálku dobře vidět, není tomu tak. Až při příchodu blíž si povšimnete několika tabulí s aktuální nabídkou, cedulí s roznosem zdarma a přímo nad vchodem stříškou s názvem podniku, který je ale v nevýrazných barvách a na dálku moc neupoutá.

AKTUALIZACE 17.7.2017: Podnik byl z Vršovic přestěhován do Karlína. V brzké době plánuji návštěvu karlínského Karlíka v rádiu a novou recenzi. 🙂

U vchodu je pár schodů, na kterých jsou sice připravené dřevěné kolejnice, ale jsou dosti vratké a s hlubokým kočárem jsem měla co dělat, abych po nich vyjela. Dalším oříškem je vymotat se na minimu prostoru přes dvoje dveře. V případě „baby friendly“ podniku bych čekala, že se nad tím majitelé zamyslí a investují do úpravy vchodu tak, aby návštěvníky neodradili hned na začátku.

Uvnitř podniku najdete jak kavárnu, tak dětskou hernu oddělenou dveřmi s ochrannou, tvrzenou fólií. Nemusíte se tak bát, že by na sebe pobíhající děti vysypaly ze dveří sklo. Celý prostor kavárny je stylizován do retro stylu a dominuje mu bar, kde si můžete vybrat nápoje, jídla z denního menu nebo čerstvé dortíky v chladícím pultu. Dále si tu můžete vybrat i palačinky, omelety, sandviče nebo toasty. Z nápojů pak kávu (i bez kofeinu pro těhotné a kojící maminky), čaj, domácí limonády (v perlivé i neperlivé variantě), smoothies i alkoholické nápoje.

Z denního menu si můžete vybrat z polévky, dvou hlavních jídel, salátu a dortu, přičemž je možné si cokoli objednat i v dětské porci a nemusíte se bát, že by bylo jídlo příliš kořeněné, protože na to si tu v kuchyni dávají pozor. Veškerá jídla zde neobsahují lepek a jsou kvůli dětem méně solená. Nají se tu tedy i ti, kdo drží bezlepkovou, bezlaktózovou nebo vegetariánskou dietu.

Prostor kavárny není příliš velký, ale i přes to si zde můžete odložit kočár a nemusíte se s ním mačkat u stolu, kde byste s ním překáželi ostatním. Odložíte jej u vchodu, hned vedle maskota podniku. V rámci baby friendly vybavení tu najdete jídelní stoličky i přebalovací pultík pro ty nejmenší.

Pokud „odložíte“ děti do herny (o které bude zmínka za chvíli), můžete si tu v klidu poklábosit s přáteli u dobré kávy, přečíst si místní časopisy nebo mrknout na internet přes bezplatnou WiFi. Otevřeno je každý den i během víkendů.

Tak a teď už k samotné herně, která je vlastně takovým hlavním lákadlem. Pro jak velké děti je herna určena? „Chůvám“ tu můžete odložit od nejmenších dětí v kojeneckém věku až po předškoláky. O nejmenší děti tu bude maximálně postaráno a není pro chůvu problém miminko nakrmit nebo přebalit. Do herně můžete dítěti dát jídlo i pití, případně se mohou děti zaběhnout najíst nebo napít k vám do prostoru kavárny. Všechny chůvy mají na každý týden vymyšlený svůj program, během kterého s dětmi zpívají, tancují, malují obrázky nebo tvoří zvířátka z modelíny.

Celodenní vstupné do herny (v přítomnosti rodičů v kavárně) vás vyjde na 100,- na jedno dítě, ale při častých návštěvách si tu můžete zakoupit permanentku a pak máte vstupné levnější. Pokud si však potřebujete neodkladně něco zařídit, můžete tady své dítě chůvám (maximálně na 3 hodiny) ponechat, pak vás ale každá hodina hlídání vyjde na 100,-.

Pokud jste přemýšleli, že byste chtěli uspořádat dětskou oslavu s rodinou a přáteli i s jejich ratolestmi, pak můžete využít prostory kavárny (pro dospělé) i herny (pro děti). Je možné si tu objednat občerstvení i domluvit tématické oslavy (oslava v karnevalových maskách, dětská diskotéka, atd.).

Co říci závěrem? Celý koncept této baby friendly kavárny na mne působí moc hezky, co mi ale nesedí je retro styl. Personál je velmi ochotný a úsměvavý. Co mi ale vadilo jsou sobečtí rodiče, kteří nechají své děti hystericky řvát bez toho, aniž by se pokusili je nějak uklidnit a kazí tím náladu všem kolem sebe. Bohužel tomu se člověk asi nevyhne, protože na takové lidi občas narazí každý z nás.

img_1984.jpgBezkofeinové latté, voda a citronovo-limetkový dort

Domácí jahodová limonáda (neperlivá) a citronovo-limetkový dort

 

 

Na ZOMATO můžete nalézt naše recenze jídla v dané restauraci:
Králík v rádiu Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *