Před několika týdny byla nedaleko Národního Divadla otevřena nová restaurace Národní Nálevna se zaměřením na českou kuchyni. Na první pohled restaurace působí velmi pěkným interiérem, avšak s menším prostorem na sezení, kterému dominuje otevřená kuchyň uprostřed místnosti.

Národní 416/37, Praha 1, 110 00
+420 228 880 687
web

Aktuálně probihá v tomto podniku rekonstrukce, na jak dlouho bohužel majitel neuvedl. 🙁

Přes oběd máte na výběr z několika denních menu skládajících se vždy z polévky a hlavního jídla (steak, jídlo dne, hot dog či salát). Příjemně mi překvapilo, že i když je podnik čerstvě otevřený, nabízí možnost si jídlo nechat dovést přes službu Dáme jídlo.

Největším lákadlem tohoto podniku jsou momentálně hot dogy, které mi osobně moc neoslnili, abych se kvůli nim musela vracet. Naopak mi příjemně překvapila nabídka obložených studených mís, které jsou ve více lidech jako chuťovka k pivu/vínu ideální. Kvůli čemu se sem budu ale ráda vracet jsou vepřová žebírka, která byla opravdu skvělá! Do budoucna by se měl zatím skromný jídelní lístek rozrůst o české klasiky typu svíčková a guláš. Bohužel ale o dětských jídlech pan majitel zatím neuvažuje.

Podnik by měl brzy dostát svého jména (Nálevna) a měla by se tu na výčepu střídat méně známá regionální piva. Vína tu najdete pouze česká a jejich pestrost by se měla také rozšiřovat. Pro děti je tu pak v nabídce domácí limonáda či domácí ledový čaj.

Studená obložená mísa (mix)

 Variace pomazánek (uzeninová, nivová, budapešťská)

Čtyři druhy hot dogů

Vepřová mini žebírka

Vzhledem k tomu, že se podnik nachází v historickém centru města, dostanete se sem nejlépe MHD, a to metrem (Národní Třída, Můstek), nebo tramvají (linky 6, 9, 18 a 22). S kočárem doporučuji vystoupit na Národní Třídě (odtud se dostanete bezbariérově ven výtahem), případně můžete využít nízkopodlažní tramvaje.

S dětmi bych však návštěvu tohoto podniku spíše nedoporučila. S menšími dětmi v kočáru tu budete, vzhledem k malému prostoru, překážet a ti větší se tu budou nudit, protože se tu nemají čím zabavit. Nemile mi tu překvapili hodně miniaturní toalety, kde máte jedno společné umyvadlo pro obě wc. I kdyby tedy chtěli do budoucna zakoupit přebalovací pultík, nebylo by jej kam umístit. Stejný problém by byl i s dětským koutkem. 🙁

 

 

Na ZOMATO můžete nalézt naše recenze jídla v dané restauraci:
Národní Nálevna Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *