Máme tu prosluněný pátek a spolu s ním tipy, kam vyrazit s dětmi o nadcházejícím víkendu. Pěkné počasí jako dnes nás v Praze bohužel nečeká, i když se teplota bude držet kolem 8 stupňů, ale mělo by být zataženo bez deště.

Tento týden nově i s tipy po celé ČR, užijte sí víkend! 🙂

Labyrinthum (Praha)

Na interaktivní expozici Labyrinthum můžete s dětmi vyrazit na pražské Výstaviště. Najdete tu křišťálové bludiště, největší zdrcadlový labyrint v Praze, hlavolami a další interaktivní prvky. Rodinné vstupné pro rodiče a 3 děti je 230,-, jednotlivě pak vstupné pro dospělého za 90,- a děti za 60,-.

 

Výstava železničních modelů (Praha)

V sobotu odpoledne od 14:00 do 18:00 bude na Proseku otevřeno největší modelové (kruhové) kolejiště v České republice. K vidění budou současné i historické modely. Jednotné vstupné je 30,- a pro děti do 6 let 10,-.

 

Blik Blik festival světla (Plzeň)

V Plzni bude nadcházející víkend (pátek a sobota) ve znamení světelného festivalu Blik Blik, který je obdobou oblíbeného pražského Signal festivalu. Zhruba za hodinku si projdete trasu dlouhou necelé 4 km, na které si užijete nejrůznější světelné instalace a video mapping. Vstupné je zdarma a vy si tak můžete zpříjemnit noční procházku. 🙂

 

Podkrušnohorský zoopark (Chomutov)

V sobotu ve 13 hodin můžete vyrazit do chomutovské zoo probudit medvědy z dlouhotrvajícího zimního spánku a následně se podívat i na řadu ostatních zvířat. V zooparku je pro děti i velké dětské hřiště, na kterém se zabaví i rodiče. Plné vstupné za 65,- a dětské za 40,-.

 

Loutkařská přehlídka (Strakonice)

Ve Strakonicích se od čtvrtka do soboty koná 51. ročník loutkařské přehlídky Skoupovy Strakonice, která nabízí velké množství představení pro děti hrané amatérskými soubory. Můžete se těšit na Sedmero krkavců, pohádku O kohoutkovi a slepičce, O neposlušných kůzlátkách nebo na Červenou karkulku. Jednotné vstupné je 20,-.

 

Výstava Fenomén Igráček (Mohelnice)

Výstava o legendární dětské figurce Igráček probíhá v prostorách mohelnického Muzea až do 15. května. Letos uplynulo od vyrobení první figurky 40 let a celou její historii najdete právě na této výstavě. Vstupné činí 30,-. 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *