Pracovní týden utekl jako voda a už je před námi zasloužený víkend. Počasí nebude sice ideální, protože podle předpovědi má být oba dny zamračeno a kolem 6 – 7 stupňů, ale pršet by nemělo. 🙂 Aby jste se měli při pátku na co těšit, mrkněte na pár tipů, co se bude o víkendu v Praze dít. Od příštího týdne se pokusím přidat nějaké tipy na víkend i mimo Prahu 😉

Za rytíři do Metropole Zličín

Pokud se vydáte s dětmi do obchoďáku na Zličín (každý den od 10:00 do 15:00) můžete se spolu s nimi vydat do starých časů rytířů a králů, ovšem ve spojení s digitální současností. Na několika stanovištích je pro děti připravena řada úkolů, po jejichž úspěšném splnění na ně čeká focení ve svítící zbrojí. Celou akci pořádá Lego Nexo Knights.

Za kočičkama

V Sokolovně v Řepích proběhne o víkendu mezinárodní výstava koček v několika kategoriích. V sobotu se předvedou krátkosrsté kočky a v neděli naopak dlouhosrsté a polodlouhosrsté. Rodinné vstupné je 200,- (2 dospělí a 1-3 děti), jinak dospělák má vstup za 80,- a děti za 50,-.

 

Na Matějskou

Až do 17. dubna se na Výstavišti v Holešovicích koná tradiční Matějská pouť. Čeká tu na vás ruské kolo, horská dráha, řetízkáč, strašidelný zámek, houpačky, skákací hrady, dětský vláček, střelnice a moje nejoblíbenější atrakce autodrom. 🙂 Vstupné je přes víkend 25,- pro dospělého a děti nad 120 cm to mají za 10,-.

 

Na výstavu stavebnice Merkur

Do konce dubna se v hračkářství Sparkys v Havířské ulici koná výstava legendární stavebnice Merkur. Pokochat se můžete elektrickými vláčky, kolotoči, jeřáby nebo ježkem v kleci. Rodinné vstupne pro 2 dospělé a 2 děti je 199,-. Sanostatné vstupné pro dospělého je 99,- a pro děti za 49,-.

 

Za velikonočními vajíčky

Od soboty budou na Staroměstském náměstí Velikonoční trhy, kde si spolu s dětmi můžete pomalovat plastová vajíčka, která si následně sami zavěsíte na břízy. Celému náměstí stejně jako na Vánoce bude dominovat velký strom, na Velikonoce ale vánoční smrk vystřídá desetimetrová bříza, pod kterou najdete zvířátka v mini ZOO. 🙂 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *