Při příjezdu do Prahy po dálnici D1 vás, jako jedno z prvních obchodních center, uvítá právě Centrum Chodov, které momentálně prochází rekonstrukcí, respektive přístavbou nové části (místo původního OC Růže). Po dokončení všech stavebních prací je mimo řady nových obchodů největším lákadlem nové multikino, které je momentálně nejblíž u konečné metra Háje.

Roztylská 2321/19, Praha 4, 148 00
+420 272 173 677
webemail

Městskou hromadnou dopravou se sem nejlépe dostanete metrem linky C, případně řadou autobusů (linky 115, 135, 177, 193, 197 a H1). Stanice metra Chodov je bezbárierově přístupná, takže vedle schodů najdete i výtah. K autobusům se dostanete buďto přes OC, nebo výtahy (po obou stranách silnice) přímo z vestibulu metra.

K parkování tu najdete přes 2.500 parkovacích míst (ve 4 patrech), mezi kterými jsou i větší místa přímo pro rodiny s dětmi v kočárku. Pokud by se vám náhodou stalo, že zapomenete kočárek doma nebo by se vám jej jen nechtělo vykládat z auta, můžete si jej zdarma půjčit na infostánku. Zatím jsem tuto službu nezkoušela, ale předpokládám, že se jedná o půjčení golfek nikoli hlubokého kočáru.

Za první 3 hodiny parkování neplatíte, až za každou další započatou hodinu, a to 30,-. Zaplatit můžete u parkovacího automatu klasicky hotově, kreditní kartou, SMSkou nebo dárkovou kartou na pokladnách. Na výjezd pak máte 20 minut, takže i při platbě dárkovou kartou to v pohodě stihnete. 🙂

Otevírací doba:*

Po-Ne   9:00 –  21:00 (obchody)
Po-Ne 10:00 – 22:00 (restaurace)
Po-Ne  7:00 –  22:00 (potraviny)

* Údaje jsou platné ke dni vydání tohoto článku. 

Pokud se vám náhodou vybije telefon, můžete využít služeb telefonního automatu poblíž střešního parkoviště.

img_9502.jpg

Na hlavním infostánku u vchodu C (vstup od autobusů) si můžete odložit bundu do šatny za poplatek 10,- nebo úplně zdarma po předložení věrnostní karty. Pokud cestujete s většími zavazadly, můžete si je tu nechat uschovat, což ve většině obchodních centrech není standardní služba. Mezi další nadstandardní služby patří vypůjčení deštníku/pláštěnky v případě náhlé změny počasí, zapůjčení šitíčka, náplastí, čistidla na boty nebo lze také jednou týdně využít zdarma služeb stylistky a vizážistky.

Dále si tu můžete nechat nabít telefon, tablet nebo menší laptop. Schovají vám ho na infostánku do uzamykatelné skřínky, od které budete mít klíč jenom vy a můžete pak jít v klidu nakupovat. Pokud nepospícháte, můžete si posedět v relaxačních zónách, kde si u nabíjení telefonu z přilehlé nabíjecí stanice můžete zatím přečíst noviny nebo časopis. Na všech infostáncích si navíc můžete zapůjčit iPad, ať už k přečtení denního tisku, nebo zjištění novinek na webu.

Po celém obchoďáku se s kočárem dostanete výtahem, nebo eskalátory. Občas se ale trošku projedete, protože kvůli přístavbě byly některé eskalátory uzavřeny.

Mimo výše uvedených relaxačních zón pro dospělé, jsou tu i dětské zóny, ve kterých si mohou děti hrát na interaktivní podlaze nebo se projít v zrcadlovém bludišti. Momentálně jsou ale tyto zóny uzavřeny.

Pro nejmenší děti je nejdůležitější přebalovací místnost, kde je maminky/tatínci mohou přebalit a nakrmit. Součástí místnosti je i mikrovlnka, kde můžete dětem jídlo ohřát. Pokud ale mikrovlnkám (stejně jako já) nevěříte, můžete si na infostánku zapůjčit elektronickou ohřívačku lahví. Doporučuji si ale předem nastudovat návod, pokud jste se s ní dosud nesetkali, protože místní personál v tom praxi opravdu nemá. 😄

Větší děti (3-12 let) se zabaví v dětském koutku, kde si mohou hrát s hračkami a sledovat promítané pohádky. I menší děti jsou v koutku vítány, ale pouze dopoledne a s doprovodem. Pokud potřebujete vyrazit s většími dětmi do obchodů, můžete je vybavit identifikačními náramky a předejít tak tomu, že se vám dítko někde zapomene. 😉

Zajímavostí tohoto obchodního centra je umístění dětského hřiště s trampolínou a skluzavkou na střeše (v letních měsících), kde mimojiné (samozřejmě v jiné, odlehlejší části) chovají včely.

OC vhodné pro děti!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *