Po několika krásných dnech babího léta tu máme pravé podzimní sychravé počasí, ale nezoufejte o víkendu by se mělo lehce oteplit. Doufejme tedy, že deště bude co nejméně a budeme si moci užít volné dny venku. Ať už se rozhodne jej strávit v parku, na zahradě, u přibuzných nebo na akcích z dnešních tipů na víkend, přeji vám ať si je maximálně užijete! 🙂

Břevnovské posvícení (Praha 6)

Od pátku do neděle (10:00 – 22:00) probíhá u Břevnovského kláštera 23. ročník Břevnovského posvícení. Dnes v odpoledních hodinách bude již v provozu většina aktrakcí í stánků, ale to pravé posvícení začne až o víkendu. Z programu se můžete těšit na staročeskou vesničku, workshopy pro děti, kejklíře, kouzelníka, ale i na vystoupení skupin Kabát revival, Tři sestry banditos, Michal Tučný revival či Ponožky pana Semtamťuka. Vstupné je zdarma a o víkendu po 19:00 bude i ohňostroj!

 

Drakiáda pod Petřínem (Praha 1)

V případě hezkého počasí je sobotní odpoledne (14:00 – 17:00) ideální k pravé podzimní aktivitě, jakou je pouštění draků. Stačí společně s dětmi vyrazit do zahrad u Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, které se nachází nedaleko Petřína. Děti se můžou těšit na bublinové představení, klauna Vítka, loutkové divadlo, malování na obličej či ukázku dravců. Navíc vítěz soutežního odpoledne získá let horkovzdušným balonem! Vstupné je zdarma. 🙂

 

Veletrh FOR TOYS, FOR BABIES a FOR GAMES (Praha 9)

Naopak v případě špatného podzimního počasí můžete vyrazit do prostor letňanského výstaviště, kde jako každý rok probíhají veletrhy, jak pro nastávající rodiče (FOR BABIES), tak pro rodiče s menšími i většími dětmi (FOR TOYS, FOR GAMES). Všechny veletrhy probíhají již od čtvrtka 6. října a potrvají až do neděle 9. října. Otevírací doba v sobotu je od 9:00 do 18:00 a v neděli od 9:00 do 16:00. Základní vstupné činí 180,- a děti do 150cm mají vstup zdarma.

 

Podzimování v Ekoparku (Liberec)

V sobotu od 10:00 do 15:00 můžete přivítat podzim se vší parádou v libereckém Ekoparku. Společně zasadíte strom poselství, zplodíte bramborového skřítka, postavíte hmyzí hotel, ale můžete se tu i vykoupat v listí, zajezdit si na koni, opéct si bramboru nebo si vytvořit nějakou památku v tvořivých dílničkách. Vstupné pro dospělé 80,- a 50,- pro chodící děti. Navíc ke každé vstupence dostanete brambor nebo jablko k opečení!

 

Zámecké dýňobraní (Slavkov u Brna)

Užít si pořádné dýňobraní a navíc na zámku, to si můžete dopřát v neděli od 13:00 na zámku Slavkov. Určitě si s sebou nezapomeňte vzít nožík a dýni, kterou si tu vyřezáte a pořádně nazdobíte. Pokud byste na dýni náhodou zapomněli, je možnost si ji za symbolickou cenu na místě zakoupit. Ve večerních hodinách proběhne výstava všech nazdobených a rozsvícených dýní v podzemních prostorách zámku.

 

Pokud máte tip, který jste tu nenašli a chtěli byste se o něj podělit s dalšími maminkami či tatínky, napište jej do komentářů pod tento článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *